Studieforbundenes kursvirksomhet i 2020
Senterpartiets Studieforbund
Studieforbundstatistikk

632
kurs
0 %
tilrettelagte kurs
3 390
deltakere
11 679
kurstimer
13
frivillige og ideelle organisasjoner
233 av 356
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Senterpartiets Studieforbund i 2020.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2020

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Møre og Romsdal741 2383540,3
2Nordland561 1513160,2
3Innlandet861 8344870,2
4Trøndelag851 5255240,2
5Rogaland649483400,1
6Troms og Finnmark325961380,1
7Vestland631 0233020,1
8Viken1081 8935950,1
9Agder266491420,1
10Vestfold og Telemark317451570,1
11Oslo777350,0

Timer i perioden fra 2016 til 2020

Antall timer per år, i Senterpartiets Studieforbund og alle studieforbund

Kurs i perioden fra 2016 til 2020

Antall kurs per år, i Senterpartiets Studieforbund og alle studieforbund

Deltakere i perioden fra 2016 til 2020

Antall deltakere per år, i Senterpartiets Studieforbund og alle studieforbund

Organisasjoner i studieforbundet

Kursoversikt for alle organisasjoner

Antall kurs, timer og deltakere per organisasjon i Senterpartiets Studieforbund 2020

OrganisasjonKursKurstimerDeltakere

Organisasjonenes kurstimer i 2019 og 2020

Antall kurstimer per år, etter organisasjon

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Senterpartiets Studieforbund 2020, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Organisasjons- og ledelsesfag1 4401 9283 368
2Samfunnsfag13922

Deltakernes alder i perioden fra 2016 til 2020

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering16
2Organisasjonskunnskap5
3Informasjon og medier0
4Andre samfunnsfaglige emner0

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering243
2Organisasjonskunnskap23
3Informasjon og medier0
4Andre samfunnsfaglige emner0

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering422
2Organisasjonskunnskap45
3Andre samfunnsfaglige emner3
4Informasjon og medier0

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering604
2Organisasjonskunnskap40
3Andre samfunnsfaglige emner3
4Informasjon og medier1

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering857
2Organisasjonskunnskap65
3Andre samfunnsfaglige emner6
4Informasjon og medier0

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Politisk skolering956
2Organisasjonskunnskap92
3Andre samfunnsfaglige emner8
4Informasjon og medier1

Kommuner i Senterpartiets Studieforbund

Kursoversikt for topp 25 av 356 kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Senterpartiets Studieforbund 2020

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Værøy459155,5
2Hyllestad6102164,5
3Leka237123,6
4Unjárga - Nesseby353103,2
5Flå332162,9
6Røros14352882,5
7Bokn217122,3
8Lurøy483152,1
9Beiarn292192,0
10Vestre Slidre449221,9
11Smøla456181,9
12Bygland22171,7
13Høylandet23961,6
14Engerdal288121,6
15Etnedal228111,6
16Sunndal11257271,6
17Stranda776341,5
18Sømna333161,5
19Iveland243121,5
20Vardø31991,5
21Lierne23371,5
22Ibestad215841,5
23Snåase - Snåsa324191,5
24Hamarøy4105261,4
25Aure559231,4