Studieforbundenes kursvirksomhet i 2019
Venstres studieforbund
Studieforbundstatistikk

403
kurs
0 %
tilrettelagte kurs
2 134
deltakere
8 218
kurstimer
4
frivillige og ideelle organisasjoner
94 av 422
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Venstres studieforbund i 2019.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2019

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Sogn og Fjordane337611580,3
2Nordland467522390,2
3Vestfold458461800,2
4Aust-Agder17278980,1
5Telemark16299610,1
6Møre og Romsdal224271100,1
7Hordaland429782670,1
8Hedmark14377500,1
9Buskerud19386870,1
10Trøndelag305211210,1
11Akershus388132530,1
12Vest-Agder11272460,1
13Finnmark488170,1
14Rogaland215191260,0
15Østfold12179520,0
16Oslo255042280,0
17Oppland5164230,0
18Troms354180,0

Timer i perioden fra 2015 til 2019

Antall timer per år, i Venstres studieforbund og alle studieforbund

Kurs i perioden fra 2015 til 2019

Antall kurs per år, i Venstres studieforbund og alle studieforbund

Deltakere i perioden fra 2015 til 2019

Antall deltakere per år, i Venstres studieforbund og alle studieforbund

Organisasjoner i studieforbundet

Kursoversikt for alle organisasjoner

Antall kurs, timer og deltakere per organisasjon i Venstres studieforbund 2019

OrganisasjonKursKurstimerDeltakere

Organisasjonenes kurstimer i 2018 og 2019

Antall kurstimer per år, etter organisasjon

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Venstres studieforbund 2019, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Organisasjons- og ledelsesfag9481 1862 134

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2019

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering42

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering254

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering291

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering541

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Politisk skolering452

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Politisk skolering554

Kommuner i Venstres studieforbund

Kursoversikt for topp 25 av 422 kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Venstres studieforbund 2019

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Askvoll6156252,0
2Smøla343101,4
3Bø (Telemark)8137331,2
4Fjaler356111,1
5Ål5105321,1
6Kvæfjord354181,0
7Risør756341,0
8Hareid572191,0
9Ulvik13350,9
10Luster481190,8
11Lierne11550,7
12Rana18314550,7
13Jølster240250,7
14Gol36490,7
15Namsos8189260,6
16Giske5110220,6
17Flora7234260,6
18Bremanger242140,5
19Suldal25290,5
20Eid336130,5
21Holmestrand7109230,5
22Meløy330100,5
23Hemne22170,5
24Leikanger12430,4
25Orkdal571170,4