Studieforbundenes kursvirksomhet i 2019
Idrettens studieforbund
Studieforbundstatistikk

3 103
kurs
0 %
tilrettelagte kurs
40 129
deltakere
73 111
kurstimer
51
frivillige og ideelle organisasjoner
292 av 422
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Idrettens studieforbund i 2019.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2019

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Vestfold2545 5342 2831,0
2Sogn og Fjordane962 6231 1720,9
3Nordland1713 6571 8450,7
4Finnmark521 2524910,7
5Troms1142 1281 2910,7
6Oslo46112 8227 3480,7
7Trøndelag3076 8754 0180,7
8Møre og Romsdal1673 2982 3730,6
9Telemark1082 3221 2410,6
10Oppland1102 3901 1820,6
11Hordaland2695 5763 4710,5
12Østfold1464 6081 8290,5
13Akershus2975 6555 0390,5
14Hedmark933 2049340,5
15Aust-Agder549715450,5
16Vest-Agder841 7041 1380,4
17Rogaland2054 7162 7460,4
18Buskerud1153 7761 1830,4

Timer i perioden fra 2015 til 2019

Antall timer per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Kurs i perioden fra 2015 til 2019

Antall kurs per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Deltakere i perioden fra 2015 til 2019

Antall deltakere per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Organisasjoner i studieforbundet

Kursoversikt for topp 5 organisasjoner

Antall kurs, timer og deltakere per organisasjon i Idrettens studieforbund 2019

OrganisasjonKursKurstimerDeltakere
1Norges Fotballforbund1 27726 01718 362
2Idrettens studieforbund4278 0605 923
3Norges Orienteringsforbund717 165506
4Norges Håndballforbund2994 8473 742
5Norges Skiforbund953 1131 101

Organisasjonenes kurstimer i 2018 og 2019

Antall kurstimer per år, etter organisasjon

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Idrettens studieforbund 2019, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Organisasjons- og ledelsesfag14 16125 96840 129

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2019

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning9 301
2Andre organisasjons- og ledelsesfag2 570

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning4 961
2Andre organisasjons- og ledelsesfag1 128

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning6 752
2Andre organisasjons- og ledelsesfag755

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning8 826
2Andre organisasjons- og ledelsesfag928

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning2 767
2Andre organisasjons- og ledelsesfag899

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning801
2Andre organisasjons- og ledelsesfag441

Kommuner i Idrettens studieforbund

Kursoversikt for topp 25 av 422 kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Idrettens studieforbund 2019

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Torsken32433,2
2Meråker73511152,9
3Rollag4162332,8
4Sogndal226862672,7
5Hornindal353312,6
6Gloppen132702422,2
7Snillfjord216342,0
8Leikanger452431,7
9Vågå6147441,7
10Alvdal463301,7
11Vinje6105381,6
12Hol7161551,6
13Molde427046151,6
14Lebesby23781,5
15Førde193492321,5
16Ullensaker541 0421 2851,4
17Seljord460401,4
18Ringebu6121481,4
19Larvik631 6015811,3
20Harstad - Hárstták325944411,3
21Steinkjer286912991,3
22Sandefjord781 4037741,2
23Samnanger382341,2
24Åfjord472321,2
25Brønnøy9136991,1