Studieforbundenes kursvirksomhet i 2018
Troms
Fylkesstatistikk

1 530
kurs
8 %
tilrettelagte kurs
17 552
deltakere
51 481
kurstimer
115
frivillige og ideelle organisasjoner
24 av 24
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Troms i 2018.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2018

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Oppland2 67865 61823 63314,1
2Hedmark2 24071 93021 38411,4
3Nordland2 41270 83223 6399,9
4Trøndelag4 404167 03948 4459,6
5Troms1 53051 48117 5529,2
6Telemark1 52546 48914 9318,8
7Finnmark66820 4736 2188,8
8Sogn og Fjordane96225 76911 7668,7
9Møre og Romsdal2 22362 09224 0018,3
10Hordaland4 266139 55146 6048,2
11Buskerud2 22380 02723 3057,9
12Vest-Agder1 45342 77913 7257,8
13Vestfold1 93162 62919 0687,8
14Oslo4 842158 36370 7207,2
15Akershus4 223130 91651 9526,9
16Aust-Agder77024 2968 3956,6
17Rogaland3 086103 78333 1466,5
18Østfold1 90265 77520 0646,4

Timer i perioden fra 2015 til 2018

Antall timer per år, i Troms og hele landet

Kurs i perioden fra 2015 til 2018

Antall kurs per år, i Troms og hele landet

Deltakere i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, i Troms og hele landet

Studieforbund i Troms

Kursoversikt for alle studieforbund

Antall kurs, timer og deltakere per studieforbund i Troms 2018

StudieforbundKursKurstimerDeltakere
1Musikkens studieforbund (MSF)32717 0833 887
2Studieforbundet Folkeuniversitetet (FU)28611 3912 913
3Studieforbundet kultur og tradisjon (SKT)2125 9981 530
4Studieforbundet natur og miljø (N&M)1694 1591 346
5Studieforbundet Funkis (Funkis)1653 4171 524
6Idrettens studieforbund (ISF)992 2141 251
7Studieforbundet AOF Norge (AOF)781 7321 253
8Studieforbundet næring og samfunn (SNS)571 497888
9Akademisk Studieforbund (AKS)751 3562 507
10Kristelig studieforbund (K-stud)281 117256
11Samisk studieforbund (SOL)161 06490
12Studieforbundet Solidaritet (SO)523538
13Senterpartiets Studieforbund (SpS)915929
14Venstres studieforbund (VS)45940

Studieforbundenes kurstimer i 2017 og 2018

Antall kurstimer per år, etter studieforbund

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Troms 2018, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag4 7292 6467 375
2Organisasjons- og ledelsesfag1 9451 8923 837
3Helse-, sosial- og idrettsfag1 7779752 752
4Naturbruk, økologi-, miljøverns- og friluftslivsfag7048901 594
5Realfag, industri- og tekniske fag137646783
6Humanistiske fag, tros-, og livssynsfag344271615
7Samfunnsfag15898256
8Språkfag13893231
9Økonomi og IKT-fag9217109

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Samspill545
2Etikk249
3Instruktør-, trener- og lederutdanning223
4Jakt146
5Andre organisasjons- og ledelsesfag115

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Jakt315
2Tillitsvalgte i arbeidslivet253
3Sang, vokalmusikk og kor211
4Andre industri- og tekniske fag175
5Instruktør-, trener- og lederutdanning157

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Helse og omsorg608
2Tillitsvalgte i arbeidslivet252
3Sang, vokalmusikk og kor216
4Instruktør-, trener- og lederutdanning213
5Jakt140

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Helse og omsorg622
2Sang, vokalmusikk og kor469
3Tillitsvalgte i arbeidslivet427
4Instruktør-, trener- og lederutdanning367
5Samspill267

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor733
2Tillitsvalgte i arbeidslivet342
3Samspill231
4Helse og omsorg225
5Musikk164

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor1 316
2Helse og omsorg723
3Tekstil353
4Musikk287
5Dans174

Kommuner i Troms

Kursoversikt for alle kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Troms 2018

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Loabák - Lavangen2677117824,5
2Målselv1293 4671 05919,0
3Dyrøy1838021115,5
4Storfjord - Omasvuotna - Omasvuono271 46923514,5
5Gáivuotna - Kåfjord - Kaivuono301 16316014,1
6Tranøy1965021612,4
7Lenvik1163 6581 01010,0
8Sørreisa341 1383129,7
9Bardu381 2724349,6
10Tromsø70123 8619 1839,3
11Gratangen10235679,0
12Salangen186472198,1
13Nordreisa - Ráisa - Raisi381 0403217,7
14Skånland237921987,7
15Harstad - Hárstták1646 3571 9086,6
16Karlsøy145271036,2
17Skjervøy173541745,8
18Kvænangen7491395,7
19Kvæfjord167841685,5
20Balsfjord309612775,3
21Ibestad6221784,3
22Lyngen92661053,1
23Berg13881,1
24Torsken19271,1