Studieforbundenes kursvirksomhet i 2018
Sogn og Fjordane
Fylkesstatistikk

962
kurs
4 %
tilrettelagte kurs
11 766
deltakere
25 769
kurstimer
78
frivillige og ideelle organisasjoner
26 av 26
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Sogn og Fjordane i 2018.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2018

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Oppland2 67865 61823 63314,1
2Hedmark2 24071 93021 38411,4
3Nordland2 41270 83223 6399,9
4Trøndelag4 404167 03948 4459,6
5Troms1 53051 48117 5529,2
6Telemark1 52546 48914 9318,8
7Finnmark66820 4736 2188,8
8Sogn og Fjordane96225 76911 7668,7
9Møre og Romsdal2 22362 09224 0018,3
10Hordaland4 266139 55146 6048,2
11Buskerud2 22380 02723 3057,9
12Vest-Agder1 45342 77913 7257,8
13Vestfold1 93162 62919 0687,8
14Oslo4 842158 36370 7207,2
15Akershus4 223130 91651 9526,9
16Aust-Agder77024 2968 3956,6
17Rogaland3 086103 78333 1466,5
18Østfold1 90265 77520 0646,4

Timer i perioden fra 2015 til 2018

Antall timer per år, i Sogn og Fjordane og hele landet

Kurs i perioden fra 2015 til 2018

Antall kurs per år, i Sogn og Fjordane og hele landet

Deltakere i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, i Sogn og Fjordane og hele landet

Studieforbund i Sogn og Fjordane

Kursoversikt for alle studieforbund

Antall kurs, timer og deltakere per studieforbund i Sogn og Fjordane 2018

StudieforbundKursKurstimerDeltakere
1Studieforbundet Folkeuniversitetet (FU)2007 1012 804
2Musikkens studieforbund (MSF)2157 0272 668
3Studieforbundet kultur og tradisjon (SKT)1283 4351 160
4Studieforbundet natur og miljø (N&M)991 884912
5Idrettens studieforbund (ISF)721 4001 224
6Studieforbundet næring og samfunn (SNS)531 105523
7Kristelig studieforbund (K-stud)50905452
8Studieforbundet Funkis (Funkis)41833307
9Studieforbundet AOF Norge (AOF)40757561
10Senterpartiets Studieforbund (SpS)27593134
11Venstres studieforbund (VS)23525169
12Akademisk Studieforbund (AKS)13164847
13Studieforbundet Solidaritet (SO)1405

Studieforbundenes kurstimer i 2017 og 2018

Antall kurstimer per år, etter studieforbund

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Sogn og Fjordane 2018, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag4 1942 3326 526
2Organisasjons- og ledelsesfag1 6921 4533 145
3Naturbruk, økologi-, miljøverns- og friluftslivsfag272547819
4Helse-, sosial- og idrettsfag227178405
5Humanistiske fag, tros-, og livssynsfag205186391
6Økonomi og IKT-fag13173204
7Samfunnsfag5961120
8Realfag, industri- og tekniske fag11106117
9Språkfag19625
10Samferdsels- og kommunikasjonsfag099
11Tjenesteyting og servicefag415

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Samspill581
2Instruktør-, trener- og lederutdanning184
3Kristendom169
4Jakt155
5Teater, revy og drama104

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning312
2Samspill150
3Jakt119
4Tillitsvalgte i arbeidslivet105
5Sang, vokalmusikk og kor38

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Tillitsvalgte i arbeidslivet241
2Instruktør-, trener- og lederutdanning203
3Samspill192
4Sang, vokalmusikk og kor101
5Jakt69

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Tillitsvalgte i arbeidslivet445
2Samspill325
3Sang, vokalmusikk og kor243
4Instruktør-, trener- og lederutdanning233
5Politisk skolering82

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor543
2Samspill469
3Tillitsvalgte i arbeidslivet315
4Instruktør-, trener- og lederutdanning127
5Musikk125

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor1 072
2Dans650
3Samspill364
4Musikk277
5Andre IKT-fag203

Kommuner i Sogn og Fjordane

Kursoversikt for alle kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Sogn og Fjordane 2018

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Jølster601 28372919,7
2Hyllestad213608915,2
3Bremanger521 60160213,8
4Gloppen711 68275212,1
5Gulen2785425411,5
6Førde1464 0962 06011,2
7Solund920113111,2
8Sogndal852 2851 01910,5
9Eid611 7076809,9
10Leikanger225942199,4
11Vågsøy531 7977028,8
12Gaular257562178,3
13Fjaler237382778,1
14Luster421 1013148,0
15Selje193291906,9
16Stryn471 3036406,5
17Naustdal184241906,4
18Flora701 8048525,8
19Balestrand7165735,5
20Høyanger237422625,5
21Vik143121615,2
22Årdal275672535,1
23Hornindal6131485,1
24Lærdal103151334,6
25Aurland72111283,9
26Askvoll9319942,9