Studieforbundenes kursvirksomhet i 2018
Idrettens studieforbund
Studieforbundstatistikk

2 768
kurs
0 %
tilrettelagte kurs
36 687
deltakere
65 899
kurstimer
51
frivillige og ideelle organisasjoner
273 av 422
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Idrettens studieforbund i 2018.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2018

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Vestfold1894 5741 4310,8
2Finnmark548755910,7
3Sogn og Fjordane721 4001 2240,7
4Trøndelag2967 1324 0000,6
5Møre og Romsdal1663 3722 3070,6
6Nordland1472 8831 6720,6
7Troms992 2141 2510,6
8Oslo3899 5246 9140,6
9Hedmark1023 1471 1290,5
10Telemark862 0359300,5
11Oppland932 2319490,5
12Aust-Agder542 4284750,5
13Vest-Agder852 6821 0150,5
14Hordaland2354 7692 7500,4
15Buskerud1253 3661 4350,4
16Østfold1303 2761 7680,4
17Akershus2665 6684 2250,4
18Rogaland1804 3232 6210,4

Timer i perioden fra 2015 til 2018

Antall timer per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Kurs i perioden fra 2015 til 2018

Antall kurs per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Deltakere i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Organisasjoner i studieforbundet

Kursoversikt for topp 5 organisasjoner

Antall kurs, timer og deltakere per organisasjon i Idrettens studieforbund 2018

OrganisasjonKursKurstimerDeltakere
1Norges Fotballforbund96518 64914 215
2Idrettens studieforbund74914 13510 011
3Norges Orienteringsforbund889 408576
4Norges Luftsportsforbund503 016214
5Norges Skiforbund682 004901

Organisasjonenes kurstimer i 2017 og 2018

Antall kurstimer per år, etter organisasjon

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Idrettens studieforbund 2018, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Organisasjons- og ledelsesfag13 80322 88436 687

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning7 797
2Andre organisasjons- og ledelsesfag2 859

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning5 070
2Andre organisasjons- og ledelsesfag1 066

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning5 636
2Andre organisasjons- og ledelsesfag677

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning7 656
2Andre organisasjons- og ledelsesfag1 049

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning2 679
2Andre organisasjons- og ledelsesfag921

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning736
2Andre organisasjons- og ledelsesfag541

Kommuner i Idrettens studieforbund

Kursoversikt for topp 25 av 422 kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Idrettens studieforbund 2018

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Rømskog348434,4
2Aremark5768253,6
3Sogndal174313632,1
4Vegårshei4768321,9
5Loabák - Lavangen232291,9
6Molde509198171,9
7Deatnu - Tana567271,7
8Leikanger473331,7
9Bygland210441,7
10Jølster576441,6
11Valle232351,6
12Meråker4133711,6
13Elverum331 5212951,6
14Bø (Telemark)101651431,5
15Steinkjer349033111,5
16Kárásjohka - Karasjok459351,5
17Sør-Varanger152241671,5
18Midsund356281,5
19Ullensaker527901 2911,4
20Gloppen8184841,4
21Hemsedal3148151,2
22Alstahaug91811211,2
23Voss177452071,2
24Tønsberg511 0304041,1
25Åmot5106411,1