Studieforbundenes kursvirksomhet i 2018
Finnmark
Fylkesstatistikk

668
kurs
19 %
tilrettelagte kurs
6 218
deltakere
20 473
kurstimer
75
frivillige og ideelle organisasjoner
19 av 19
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Finnmark i 2018.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2018

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Oppland2 67865 61823 63314,1
2Hedmark2 24071 93021 38411,4
3Nordland2 41270 83223 6399,9
4Trøndelag4 404167 03948 4459,6
5Troms1 53051 48117 5529,2
6Telemark1 52546 48914 9318,8
7Finnmark66820 4736 2188,8
8Sogn og Fjordane96225 76911 7668,7
9Møre og Romsdal2 22362 09224 0018,3
10Hordaland4 266139 55146 6048,2
11Buskerud2 22380 02723 3057,9
12Vest-Agder1 45342 77913 7257,8
13Vestfold1 93162 62919 0687,8
14Oslo4 842158 36370 7207,2
15Akershus4 223130 91651 9526,9
16Aust-Agder77024 2968 3956,6
17Rogaland3 086103 78333 1466,5
18Østfold1 90265 77520 0646,4

Timer i perioden fra 2015 til 2018

Antall timer per år, i Finnmark og hele landet

Kurs i perioden fra 2015 til 2018

Antall kurs per år, i Finnmark og hele landet

Deltakere i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, i Finnmark og hele landet

Studieforbund i Finnmark

Kursoversikt for alle studieforbund

Antall kurs, timer og deltakere per studieforbund i Finnmark 2018

StudieforbundKursKurstimerDeltakere
1Samisk studieforbund (SOL)645 857318
2Musikkens studieforbund (MSF)1004 0191 139
3Studieforbundet Folkeuniversitetet (FU)1023 0261 263
4Studieforbundet Funkis (Funkis)1252 106877
5Studieforbundet natur og miljø (N&M)1082 044760
6Studieforbundet kultur og tradisjon (SKT)551 441376
7Idrettens studieforbund (ISF)54875591
8Studieforbundet AOF Norge (AOF)15263214
9Akademisk Studieforbund (AKS)20249493
10Kristelig studieforbund (K-stud)922859
11Studieforbundet næring og samfunn (SNS)822591
12Venstres studieforbund (VS)58821
13Studieforbundet Solidaritet (SO)24414
14Senterpartiets Studieforbund (SpS)182

Studieforbundenes kurstimer i 2017 og 2018

Antall kurstimer per år, etter studieforbund

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Finnmark 2018, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag1 7048372 541
2Organisasjons- og ledelsesfag8617151 576
3Helse-, sosial- og idrettsfag523288811
4Naturbruk, økologi-, miljøverns- og friluftslivsfag447343790
5Humanistiske fag, tros-, og livssynsfag11082192
6Realfag, industri- og tekniske fag3120123
7Språkfag442266
8Økonomi og IKT-fag451964
9Samfunnsfag391655

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2018

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Jakt92
2Etikk90
3Andre organisasjons- og ledelsesfag71
4Instruktør-, trener- og lederutdanning62
5Samspill51

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Jakt127
2Instruktør-, trener- og lederutdanning63
3Husdyrhold58
4Førstehjelp54
5Samspill46

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning127
2Tillitsvalgte i arbeidslivet103
3Husdyrhold80
4Sang, vokalmusikk og kor75
5Førstehjelp72

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Tillitsvalgte i arbeidslivet248
2Samspill171
3Sang, vokalmusikk og kor147
4Instruktør-, trener- og lederutdanning143
5Husdyrhold81

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor265
2Samspill214
3Tillitsvalgte i arbeidslivet163
4Helse og omsorg95
5Husdyrhold84

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor460
2Helse og omsorg261
3Samspill131
4Dans113
5Organisasjonskunnskap74

Kommuner i Finnmark

Kursoversikt for alle kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Finnmark 2018

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Porsanger - Porsángu - Porsanki551 23039113,9
2Lebesby184659613,3
3Guovdageaidnu - Kautokeino373 19519812,6
4Berlevåg1243818312,2
5Unjárga - Nesseby113818411,7
6Sør-Varanger1102 37495910,8
7Vadsø561 3824909,3
8Alta1805 7681 7098,7
9Nordkapp277612618,3
10Kárásjohka - Karasjok218311897,8
11Hammerfest751 8147647,1
12Vardø156561867,1
13Deatnu - Tana172641245,8
14Måsøy5167604,1
15Båtsfjord9448474,0
16Kvalsund254361,9
17Loppa13081,1
18Hasvik130111,0
19Gamvik11560,9