Studieforbundenes kursvirksomhet i 2016
Studieforbundet KOR
Studieforbundstatistikk

2 642
kurs
0 %
tilrettelagte kurs
46 987
deltakere
107 533
kurstimer
8
frivillige og ideelle organisasjoner
301 av 428
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Studieforbundet KOR i 2016.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2016

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Nord-Trøndelag1736 8362 7941,3
2Sogn og Fjordane1244 2961 9891,1
3Nordland2339 6013 5771,0
4Hedmark1797 0793 4080,9
5Møre og Romsdal2348 9714 2740,9
6Hordaland36313 6936 0200,7
7Troms1104 1871 5520,7
8Sør-Trøndelag1908 8263 9920,6
9Oppland1065 1852 1800,6
10Vestfold1154 4162 0070,5
11Oslo23810 3834 4330,4
12Telemark561 8679700,3
13Buskerud823 7211 4000,3
14Akershus1697 5663 3270,3
15Østfold823 4251 3350,3
16Vest-Agder511 4369020,3
17Rogaland1205 2102 5630,3
18Finnmark147102260,2
19Aust-Agder3125380,0

Timer i perioden fra 2015 til 2016

Antall timer per år, i Studieforbundet KOR og alle studieforbund

Kurs i perioden fra 2015 til 2016

Antall kurs per år, i Studieforbundet KOR og alle studieforbund

Deltakere i perioden fra 2015 til 2016

Antall deltakere per år, i Studieforbundet KOR og alle studieforbund

Organisasjoner i studieforbundet

Kursoversikt for topp 5 organisasjoner

Antall kurs, timer og deltakere per organisasjon i Studieforbundet KOR 2016

OrganisasjonKursKurstimerDeltakere
1Norges Korforbund2 610107 04746 266
2Studieforbundet KOR14162369
3Norges Korforbund Oslo-Akershus6145137
4Norges Korforbund Østfold24814
5Norges Korforbund Sunnmøre34455

Organisasjonenes kurstimer i 2015 og 2016

Antall kurstimer per år, etter organisasjon

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Studieforbundet KOR 2016, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag28 67918 30846 987

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2016

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor207

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor2 276

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor3 143

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor6 693

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor12 741

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor21 927

Kommuner i Studieforbundet KOR

Kursoversikt for topp 25 av 428 kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Studieforbundet KOR 2016

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Fosnes2072013931,6
2Gratangen102521008,8
3Bindal12219808,2
4Høylandet10274878,0
5Vevelstad4102287,9
6Namsskogan6246996,9
7Namdalseid11213886,8
8Stor-Elvdal143851325,4
9Gaular152471035,1
10Hyllestad698394,3
11Raarvihke - Røyrvik279244,3
12Sømna8266773,9
13Beiarn4147573,9
14Andøy195102373,8
15Bardu155352163,7
16Rendalen73511203,7
17Ørsta381 1025423,6
18Leka278363,6
19Masfjorden6162703,5
20Fedje270383,5
21Midtre Gauldal218513733,3
22Tynset187703023,2
23Lurøy6240953,1
24Os (Hedmark)62251133,1
25Eide10222702,9