Studieforbundenes kursvirksomhet i 2016
Østfold
Fylkesstatistikk

2 105
kurs
19 %
tilrettelagte kurs
22 449
deltakere
71 950
kurstimer
137
frivillige og ideelle organisasjoner
18 av 18
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Østfold i 2016.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2016

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Oppland2 41866 66824 49212,8
2Hedmark2 34073 39623 06112,0
3Nord-Trøndelag1 61654 94017 27811,8
4Nordland2 60479 69426 40810,8
5Sogn og Fjordane1 11229 33212 95610,2
6Troms1 66452 61917 48010,1
7Telemark1 68052 96315 7609,7
8Finnmark71525 5186 9919,4
9Hordaland4 658148 47851 3649,0
10Vest-Agder1 59444 57115 4998,7
11Sør-Trøndelag2 67191 68735 1088,5
12Møre og Romsdal2 25362 84325 8318,5
13Buskerud2 24675 36924 2048,1
14Vestfold1 96774 89520 6058,0
15Akershus4 465136 66553 6457,5
16Oslo4 804149 00165 9037,3
17Østfold2 10571 95022 4497,3
18Rogaland3 372103 93636 9057,2
19Aust-Agder78125 3398 9596,7

Timer i perioden fra 2015 til 2016

Antall timer per år, i Østfold og hele landet

Kurs i perioden fra 2015 til 2016

Antall kurs per år, i Østfold og hele landet

Deltakere i perioden fra 2015 til 2016

Antall deltakere per år, i Østfold og hele landet

Studieforbund i Østfold

Kursoversikt for alle studieforbund

Antall kurs, timer og deltakere per studieforbund i Østfold 2016

StudieforbundKursKurstimerDeltakere
1Studieforbundet AOF Norge (AOF)33218 5272 675
2Musikkens studieforbund (MSF)25110 7933 519
3Studieforbundet Folkeuniversitetet (FU)2089 2773 070
4Studieforbundet Funkis (Funkis)3046 1042 675
5Kristelig studieforbund (K-stud)2256 0792 652
6Studieforbundet kultur og tradisjon (SKT)2106 0601 491
7Idrettens studieforbund (ISF)1584 0991 847
8Studieforbundet natur og miljø (N&M)1813 9081 371
9Studieforbundet KOR (SfK)823 4251 335
10Studieforbundet næring og samfunn (SNS)732 014517
11Senterpartiets Studieforbund (SpS)46857217
12Akademisk Studieforbund (AKS)26495914
13Studieforbundet Solidaritet (SO)6254153
14Venstres studieforbund (VS)35813

Studieforbundenes kurstimer i 2015 og 2016

Antall kurstimer per år, etter studieforbund

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Østfold 2016, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag6 4523 94210 394
2Organisasjons- og ledelsesfag2 4272 3184 745
3Helse-, sosial- og idrettsfag1 5609272 487
4Humanistiske fag, tros-, og livssynsfag1 1858482 033
5Naturbruk, økologi-, miljøverns- og friluftslivsfag7048711 575
6Realfag, industri- og tekniske fag94236330
7Samfunnsfag139169308
8Språkfag180122302
9Økonomi og IKT-fag13685221
10Tjenesteyting og servicefag233154

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2016

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Andre organisasjons- og ledelsesfag725
2Etikk560
3Samspill454
4Musikk367
5Kristendom358

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Tillitsvalgte i arbeidslivet266
2Sang, vokalmusikk og kor265
3Andre organisasjons- og ledelsesfag265
4Jakt141
5Samspill130

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Tillitsvalgte i arbeidslivet468
2Sang, vokalmusikk og kor295
3Andre organisasjons- og ledelsesfag256
4Samspill207
5Andre helse-, sosial- og idrettsfag127

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Tillitsvalgte i arbeidslivet558
2Sang, vokalmusikk og kor522
3Samspill439
4Andre organisasjons- og ledelsesfag428
5Helse og omsorg275

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor1 044
2Samspill436
3Tillitsvalgte i arbeidslivet431
4Helse og omsorg342
5Andre organisasjons- og ledelsesfag174

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor2 328
2Helse og omsorg893
3Dans575
4Samspill481
5Musikk360

Kommuner i Østfold

Kursoversikt for alle kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Østfold 2016

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Trøgstad511 2954129,5
2Sarpsborg49415 2755 6019,0
3Rakkestad721 9097738,9
4Våler (Østfold)411 4462467,9
5Moss2507 3802 0877,8
6Råde571 7965017,7
7Eidsberg823 6349007,2
8Halden2198 1242 3807,2
9Fredrikstad56222 9726 2787,1
10Rømskog481356,0
11Askim893 0661 0165,7
12Rygge832 1811 1955,4
13Spydeberg286462244,9
14Hobøl257942114,6
15Skiptvet154081354,0
16Marker132971163,6
17Aremark5128403,6
18Hvaler104181272,2