Studieforbundenes kursvirksomhet i 2016
Idrettens studieforbund
Studieforbundstatistikk

3 216
kurs
0 %
tilrettelagte kurs
39 076
deltakere
75 823
kurstimer
47
frivillige og ideelle organisasjoner
294 av 428
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Idrettens studieforbund i 2016.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2016

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Vestfold3136 7082 4931,3
2Sogn og Fjordane1263 0291 4141,2
3Finnmark701 1977890,9
4Nord-Trøndelag1143 2851 0470,8
5Troms1162 0631 2960,7
6Hedmark1293 7611 2680,7
7Vest-Agder1182 0411 1990,6
8Sør-Trøndelag1944 3282 6590,6
9Nordland1454 0981 4900,6
10Telemark1012 8709060,6
11Oslo3828 1536 0760,6
12Hordaland2967 8723 6920,6
13Møre og Romsdal1503 2641 9620,6
14Oppland1032 6991 0970,5
15Østfold1584 0991 8470,5
16Buskerud1515 1411 6480,5
17Rogaland2204 3462 8840,5
18Akershus2775 1104 7360,5
19Aust-Agder531 7595730,5

Timer i perioden fra 2015 til 2016

Antall timer per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Kurs i perioden fra 2015 til 2016

Antall kurs per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Deltakere i perioden fra 2015 til 2016

Antall deltakere per år, i Idrettens studieforbund og alle studieforbund

Organisasjoner i studieforbundet

Kursoversikt for topp 5 organisasjoner

Antall kurs, timer og deltakere per organisasjon i Idrettens studieforbund 2016

OrganisasjonKursKurstimerDeltakere
1Norges Fotballforbund1 02119 92815 552
2Norges Orienteringsforbund13510 818734
3Norges Luftsportsforbund838 239365
4Norges Håndballforbund2794 2604 223
5Idrettens studieforbund2093 3802 845

Organisasjonenes kurstimer i 2015 og 2016

Antall kurstimer per år, etter organisasjon

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Idrettens studieforbund 2016, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Organisasjons- og ledelsesfag13 41325 66339 076

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2016

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Andre organisasjons- og ledelsesfag11 016

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Andre organisasjons- og ledelsesfag5 909

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Andre organisasjons- og ledelsesfag6 985

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Andre organisasjons- og ledelsesfag10 292

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Andre organisasjons- og ledelsesfag3 531

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Andre organisasjons- og ledelsesfag1 343

Kommuner i Idrettens studieforbund

Kursoversikt for topp 25 av 428 kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Idrettens studieforbund 2016

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Lom13659625,5
2Hyllestad718575,0
3Åmot22891745,0
4Træna224104,2
5Sogndal257663323,2
6Os (Hedmark)690543,1
7Målselv172202372,5
8Hornindal348382,5
9Rollag357532,1
10Snillfjord298362,0
11Sørfold459382,0
12Tynset111871292,0
13Holtålen4216222,0
14Bø (Telemark)122911442,0
15Kvitsøy116121,9
16Sandefjord841 7107181,8
17Larvik781 7675771,8
18Leikanger448341,7
19Jølster556421,7
20Hemsedal4660281,7
21Åmli356281,6
22Grong498531,6
23Høylandet253311,6
24Meråker4185881,6
25Steinkjer348212301,6