Studieforbundenes kursvirksomhet i 2015
Studieforbundet KOR
Studieforbundstatistikk

2 624
kurs
0 %
tilrettelagte kurs
46 137
deltakere
107 373
kurstimer
28
frivillige og ideelle organisasjoner
293 av 428
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Studieforbundet KOR i 2015.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2015

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Nord-Trøndelag1686 2842 6401,2
2Sogn og Fjordane1314 4151 8281,2
3Nordland23110 0633 6131,0
4Møre og Romsdal2359 4854 1280,9
5Hedmark1646 4603 1990,8
6Hordaland38614 3626 4230,8
7Troms1154 2291 4560,7
8Oppland1135 0392 2020,6
9Sør-Trøndelag1838 2893 7740,6
10Vestfold1094 1801 9380,4
11Oslo22710 0094 4590,4
12Finnmark259043480,3
13Buskerud904 4681 5540,3
14Telemark521 7309600,3
15Akershus1698 0383 1190,3
16Østfold713 1741 3660,2
17Rogaland1104 7302 2960,2
18Vest-Agder421 4008090,2
19Aust-Agder3114250,0

Timer i perioden fra 2015 til 2015

Antall timer per år, i Studieforbundet KOR og alle studieforbund

Kurs i perioden fra 2015 til 2015

Antall kurs per år, i Studieforbundet KOR og alle studieforbund

Deltakere i perioden fra 2015 til 2015

Antall deltakere per år, i Studieforbundet KOR og alle studieforbund

Organisasjoner i studieforbundet

Kursoversikt for topp 5 organisasjoner

Antall kurs, timer og deltakere per organisasjon i Studieforbundet KOR 2015

OrganisasjonKursKurstimerDeltakere
1Norges Korforbund Oslo-Akershus37316 9466 940
2839014 4896 489
3221577 1983 251
4Norges Korforbund Sunnmøre1526 3622 847
5Norges Korforbund Vestfold og Telemark1605 8972 862

Organisasjonenes kurstimer i 2014 og 2015

Antall kurstimer per år, etter organisasjon

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Studieforbundet KOR 2015, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag27 88618 25146 137

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2015

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor189

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor2 149

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor2 850

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor6 913

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor13 072

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor20 964

Kommuner i Studieforbundet KOR

Kursoversikt for topp 25 av 428 kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Studieforbundet KOR 2015

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Namsskogan1334621414,6
2Loppa1117716911,1
3Høylandet123041029,6
4Fosnes6172269,5
5Bindal12231848,1
6Hyllestad10161497,1
7Namdalseid111991216,7
8Salangen123381065,4
9Gaular16267985,4
10Stor-Elvdal143761355,3
11Leka3117535,2
12Rendalen92761174,8
13Skånland143871024,7
14Raarvihke - Røyrvik274194,2
15Vevelstad275233,9
16Beiarn4154573,8
17Ørland197892643,7
18Tynset208343643,6
19Fedje268233,6
20Masfjorden6191533,5
21Gulen8179853,4
22Sømna7149803,4
23Våler (Hedmark)12276993,2
24Os (Hedmark)62121533,0
25Bardu123641612,9