Studieforbundenes kursvirksomhet i 2015
Nordland
Fylkesstatistikk

2 546
kurs
29 %
tilrettelagte kurs
26 836
deltakere
74 671
kurstimer
128
frivillige og ideelle organisasjoner
41 av 44
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Nordland i 2015.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2015

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Oppland2 61465 15225 88513,8
2Nord-Trøndelag1 64559 14716 51912,1
3Nordland2 54674 67126 83610,5
4Sogn og Fjordane1 15028 79513 29410,5
5Hedmark2 03867 22521 39810,4
6Troms1 70553 70418 63610,4
7Telemark1 70951 51316 3469,9
8Finnmark71924 4997 3969,5
9Hordaland4 647149 63350 9289,1
10Vest-Agder1 58244 25616 7798,7
11Vestfold2 04972 60422 1808,4
12Møre og Romsdal2 22559 40425 5568,4
13Sør-Trøndelag2 54588 01233 6958,2
14Buskerud2 24776 31125 9708,2
15Aust-Agder86825 1619 2327,6
16Akershus4 394139 61053 9327,5
17Rogaland3 33598 96537 0207,2
18Oslo4 630144 07262 9167,1
19Østfold2 02468 11823 3917,0

Timer i perioden fra 2015 til 2015

Antall timer per år, i Nordland og hele landet

Kurs i perioden fra 2015 til 2015

Antall kurs per år, i Nordland og hele landet

Deltakere i perioden fra 2015 til 2015

Antall deltakere per år, i Nordland og hele landet

Studieforbund i Nordland

Kursoversikt for alle studieforbund

Antall kurs, timer og deltakere per studieforbund i Nordland 2015

StudieforbundKursKurstimerDeltakere
1Studieforbundet Funkis (Funkis)70816 5585 176
2Studieforbundet Folkeuniversitetet (FU)38615 1605 555
3Studieforbundet KOR (SfK)23110 0633 613
4Studieforbundet kultur og tradisjon (SKT)2929 0132 141
5Musikkens studieforbund (MSF)1435 8101 619
6Studieforbundet natur og miljø (N&M)1623 5801 454
7Studieforbundet næring og samfunn (SNS)1533 052966
8Kristelig studieforbund (K-stud)972 917853
9Studieforbundet AOF Norge (AOF)1132 9092 157
10Idrettens studieforbund (ISF)1242 8921 291
11Senterpartiets Studieforbund (SpS)571 027307
12Akademisk Studieforbund (AKS)397721 529
13Venstres studieforbund (VS)33665133
14Studieforbundet Solidaritet (SO)515329
15Samisk studieforbund (SOL)310013

Studieforbundenes kurstimer i 2014 og 2015

Antall kurstimer per år, etter studieforbund

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Nordland 2015, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag7 8335 14012 973
2Organisasjons- og ledelsesfag3 0822 6715 753
3Helse-, sosial- og idrettsfag2 8501 4434 293
4Naturbruk, økologi-, miljøverns- og friluftslivsfag7448921 636
5Humanistiske fag, tros-, og livssynsfag6794591 138
6Samfunnsfag28484368
7Realfag, industri- og tekniske fag51235286
8Økonomi og IKT-fag9554149
9Samferdsels- og kommunikasjonsfag4999148
10Språkfag442367
11Tjenesteyting og servicefag61925

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2015

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Samspill561
2Instruktør-, trener- og lederutdanning451
3Etikk407
4Musikk248
5Teater, revy og drama223

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Samspill226
2Jakt224
3Tillitsvalgte i arbeidslivet213
4Helse og omsorg165
5Instruktør-, trener- og lederutdanning144

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Helse og omsorg427
2Tillitsvalgte i arbeidslivet337
3Samspill284
4Instruktør-, trener- og lederutdanning267
5Sang, vokalmusikk og kor223

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Samspill863
2Sang, vokalmusikk og kor730
3Tillitsvalgte i arbeidslivet692
4Instruktør-, trener- og lederutdanning343
5Helse og omsorg313

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor1 115
2Samspill762
3Tillitsvalgte i arbeidslivet560
4Helse og omsorg335
5Musikk245

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor1 996
2Helse og omsorg1 734
3Tekstil794
4Samspill598
5Musikk495

Kommuner i Nordland

Kursoversikt for alle kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Nordland 2015

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Evenes1715 275763123,5
2Nesna821 70453043,8
3Sømna642 54475631,0
4Brønnøy1655 6511 35620,8
5Vega2386215418,8
6Fauske - Fuossko1694 8171 89217,6
7Steigen421 18449716,8
8Gildeskål3071218014,9
9Øksnes652 11255514,2
10Andøy632 01959412,6
11Bindal1842313412,1
12Bø (Nordland)3089737211,4
13Meløy691 79163310,7
14Lødingen2351019410,6
15Narvik2006 7552 26310,6
16Hamarøy - Hábmer1930613010,5
17Vefsn1393 2611 60110,4
18Sortland - Suortá1022 6851 10010,0
19Bodø43912 3275 7838,7
20Vestvågøy932 9141 0048,3
21Hattfjelldal12245637,8
22Rana2015 3482 3557,7
23Hadsel622 0526917,7
24Leirfjord164861447,3
25Alstahaug501 5796156,7
26Dønna92381016,4
27Vågan591 7545766,4
28Grane9348586,2
29Saltdal281 1854065,9
30Flakstad8299565,9
31Sørfold101251435,1
32Beiarn5177614,7
33Divtasvuodna - Tysfjord93701094,5
34Hemnes207381854,4
35Vevelstad275233,9
36Moskenes4144503,7
37Ballangen9273903,5
38Rødøy456333,2
39Lurøy4188342,1
40Tjeldsund240121,6
41Herøy (Nordland)23361,2
42Træna0000,0
43Røst0000,0
44Værøy0000,0