Studieforbundenes kursvirksomhet i 2015
Møre og Romsdal
Fylkesstatistikk

2 225
kurs
21 %
tilrettelagte kurs
25 556
deltakere
59 404
kurstimer
139
frivillige og ideelle organisasjoner
36 av 36
kommuner med kursvirksomhet

Statistikken viser tilskuddsberettiget kursvirksomhet i regi av godkjente studieforbund. Virksomheten måles i antall arrangerte kurs, antall deltakere og antall kurstimer. Denne rapporten viser kurs som er gjennomført i Møre og Romsdal i 2015.

For mer informasjon, se vofo.no eller kontakt Voksenopplæringsforbundet på vofo@vofo.no.

Vofo logo

Kurs i hele landet

Kursoversikt for alle fylker

Antall kurs, timer og deltakere per fylke etter kurs pr. 1 000 innbyggere i 2015

FylkeKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Oppland2 61465 15225 88513,8
2Nord-Trøndelag1 64559 14716 51912,1
3Nordland2 54674 67126 83610,5
4Sogn og Fjordane1 15028 79513 29410,5
5Hedmark2 03867 22521 39810,4
6Troms1 70553 70418 63610,4
7Telemark1 70951 51316 3469,9
8Finnmark71924 4997 3969,5
9Hordaland4 647149 63350 9289,1
10Vest-Agder1 58244 25616 7798,7
11Vestfold2 04972 60422 1808,4
12Møre og Romsdal2 22559 40425 5568,4
13Sør-Trøndelag2 54588 01233 6958,2
14Buskerud2 24776 31125 9708,2
15Aust-Agder86825 1619 2327,6
16Akershus4 394139 61053 9327,5
17Rogaland3 33598 96537 0207,2
18Oslo4 630144 07262 9167,1
19Østfold2 02468 11823 3917,0

Timer i perioden fra 2015 til 2015

Antall timer per år, i Møre og Romsdal og hele landet

Kurs i perioden fra 2015 til 2015

Antall kurs per år, i Møre og Romsdal og hele landet

Deltakere i perioden fra 2015 til 2015

Antall deltakere per år, i Møre og Romsdal og hele landet

Studieforbund i Møre og Romsdal

Kursoversikt for alle studieforbund

Antall kurs, timer og deltakere per studieforbund i Møre og Romsdal 2015

StudieforbundKursKurstimerDeltakere
1Studieforbundet Folkeuniversitetet (FU)31210 0884 233
2Studieforbundet KOR (SfK)2359 4854 128
3Studieforbundet Funkis (Funkis)4858 3943 394
4Musikkens studieforbund (MSF)1777 7972 593
5Studieforbundet kultur og tradisjon (SKT)2717 2602 354
6Idrettens studieforbund (ISF)1793 6452 677
7Kristelig studieforbund (K-stud)942 970926
8Studieforbundet natur og miljø (N&M)1212 5821 070
9Studieforbundet AOF Norge (AOF)852 4091 390
10Studieforbundet næring og samfunn (SNS)1301 9311 197
11Senterpartiets Studieforbund (SpS)801 628358
12Venstres studieforbund (VS)31770284
13Akademisk Studieforbund (AKS)23313945
14Studieforbundet Solidaritet (SO)21327

Studieforbundenes kurstimer i 2014 og 2015

Antall kurstimer per år, etter studieforbund

Deltakere på kursemner

Deltakere innenfor ulike kursemner

Antall deltakere i Møre og Romsdal 2015, etter hovedemne og kjønn

EmneKvinnerMennSum deltakere
1Estetiske fag og håndverksfag8 1804 83813 018
2Organisasjons- og ledelsesfag3 0323 6206 652
3Helse-, sosial- og idrettsfag1 4595562 015
4Naturbruk, økologi-, miljøverns- og friluftslivsfag5011 1621 663
5Humanistiske fag, tros-, og livssynsfag8384811 319
6Samfunnsfag263118381
7Realfag, industri- og tekniske fag32210242
8Språkfag11949168
9Tjenesteyting og servicefag313364
10Økonomi og IKT-fag201434

Deltakernes alder i perioden fra 2015 til 2015

Antall deltakere per år, etter 10-årige aldersgrupper

Topp 5 kursemner for deltakere 14-19 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 14-19 år

EmneDeltakere
1Samspill962
2Instruktør-, trener- og lederutdanning823
3Etikk315
4Dans306
5Jakt171

Topp 5 kursemner for deltakere 20-29 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 20-29 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning407
2Tillitsvalgte i arbeidslivet230
3Samspill205
4Musikk162
5Jakt152

Topp 5 kursemner for deltakere 30-39 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 30-39 år

EmneDeltakere
1Instruktør-, trener- og lederutdanning455
2Tillitsvalgte i arbeidslivet357
3Sang, vokalmusikk og kor339
4Samspill301
5Musikk175

Topp 5 kursemner for deltakere 40-49 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 40-49 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor876
2Instruktør-, trener- og lederutdanning725
3Samspill655
4Tillitsvalgte i arbeidslivet477
5Musikk283

Topp 5 kursemner for deltakere 50-59 år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 50-59 år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor1 541
2Samspill447
3Tillitsvalgte i arbeidslivet424
4Musikk296
5Helse og omsorg269

Topp 5 kursemner for deltakere 60+ år

Kursemner etter antall deltakere i aldersgruppen 60+ år

EmneDeltakere
1Sang, vokalmusikk og kor2 510
2Helse og omsorg1 211
3Dans716
4Tekstil330
5Musikk303

Kommuner i Møre og Romsdal

Kursoversikt for alle kommuner

Antall kurs, timer og deltakere per kommune etter kurs pr. 1 000 innbyggere i Møre og Romsdal 2015

KommuneKursKurstimerDeltakereKurs pr. 1 000 innbyggere
1Norddal2871730516,7
2Ørsta1483 6161 27914,0
3Surnadal811 77467013,6
4Molde3577 8524 26313,5
5Stordal142049313,4
6Volda1172 9791 26513,0
7Eide451 15440513,0
8Ulstein872 2831 20410,5
9Ørskog2370432110,0
10Rindal193791959,3
11Sunndal661 6916579,2
12Sykkylven701 8409909,1
13Tingvoll286881999,1
14Aure326812889,0
15Halsa143731119,0
16Sande (Møre og Romsdal)227414048,3
17Skodje368573048,1
18Sandøy103671417,9
19Vestnes531 7646197,9
20Haram722 1626977,9
21Nesset237202437,7
22Ålesund35811 5024 4527,7
23Smøla164061387,5
24Stranda347334827,4
25Vanylven228973076,8
26Herøy (Møre og Romsdal)601 7056426,7
27Rauma491 0234966,6
28Gjemnes154131755,8
29Kristiansund1323 8561 6845,4
30Averøy317693195,4
31Aukra184271945,2
32Giske389473634,8
33Fræna421 1024154,3
34Midsund8410603,9
35Hareid196612403,8
36Sula288932993,2